موضوعات گوناگون زیست شناسی
دبیرمربوطه سرکارخانم زهراطاهرزاده
درباره وبلاگ


با سلام
این وبلاگ سعی دارد که با توجه به موضوعات کتاب های درسی زیست شناسی برخی از مطالب بیان شده در کتاب را با شرح بیشتری ارائه نماید. همچنین دانش آموزان عزیز را با نمونه سوالات امتحانی آشنا نماید در عین حال به موضوعات جالب و جدید علم زیست شناسی نیز در حد امکان توجه خواهد نمود.
آرشيو وبلاگ
چهارشنبه هجدهم بهمن 1391 :: 16:3 ::  نويسنده : f.ayati

ترشح بزاق در دهان توسط غد بزاقی دهان انجام می شود. عمده این ترشحات مربوط به غدد پاروتید ، تحت فکی و زیر زبانی می باشد. بیشتر ترشح بزاقی در حالت استراحت ازغده تحت فکی صورت می گیرد ( 70 درصد) و ترشح غده پاروتید بیشتر در زمان تحریک بزاق می باشد. مقدار ترشح بزاق در حالت عادی در حدود 15 میلی لیتر در ساعت است که در زمان تحریک می تواند تا 10 برابر افزایش پیدا کند.
غدد بزاقی تحت تاثیر سیستم عصبی خودکار می باشد و ترشح بزاق از طریق تحریک پاراسمپاتیک صورت می گیرد.


علل متنوعی می تواند سبب سیالوره ( خروج بدون کنترل بزاق دهان ) شود. مشکلات و بیماریهای سیستم عصبی ، مشکلات مربوط به دهان مانند باز بودن دهان ، قرار گرفتن نادرست دندانها ، تنفس دهانی ، بزرگی زبان ، گرفتگی و انسداد بینی ، وضعیت نامناسب قرار گیری سر ، اختلال در بلع بدلیل ناهاهنگی در عضلات حلق .
در مورد درمان این مشکل هم باید ابتدا عللی که می تواند به عنوان عامل بروز ان باشد مشخص شود و درمان صورت گیرد. درمان مشکلات دهان و دندان ، برطرف کردن انسداد بینی در صورت وجود ، اصلاح زیر سر در هنگام خواب باید مد نظر باشد . بعضی از داروها نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد که البته باید با تجویز پزشک مصرف شوند .


برچسب‌ها: علت خارج شدن آب از دهان هنگام خواب چیست
 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |طراحی : پیچک
 
 • دانلود فیلم
 • دانلود نرم افزار
 • قالب وبلاگ
 • فال حافظ

  ">

  داستان کوتاه

  داستان کوتاه
  

  داستان کوتاه

  داستان کوتاه
  

  کد نمایش آب و هوا

  کد نمایش آب و هوا